Çekişmeli Boşanma Davası Mı? Kaçın ya da Savaşın!

Çekişmeli Boşanma Davası Mı? Kaçın ya da Savaşın!

Boşanmanın ihtilaflı olduğu veya her eşin boşanma başvurusunda bulunmak istediği davalara ek olarak, her eşin bir avukat tutması gerekir..

  • Kapsamlı varlıklar ve / veya gayrimenkul paylaşımında sorun yaşanıyorsa,
  • Eşlerden istenilen nakafayı ödemeyi kabul etmiyorsa,
  • Çocuk velayeti hakkında anlaşamadıysalar

Vb pek çok fikir ve görüş ayrışmazlığında çekişmeli dava açılmalıdır.

Kendi avukatınız olmadan, söz konusu eşin dezavantajlı olması riski vardır. Bu gibi durumlarda, boşanma yasasında öngörülmediği için aile mahkemesinin herhangi bir tavsiye vermesine izin verilmez.

eki-meli-Bo-anma-Davas-M-Ka-n-ya-da-Sava-n

Boşanma Avukatının Tavsiyesi: Ne Bekleyeceğinizi Biliyor Musunuz?

Eşlerin ayrılma ve boşanma durumlarında neler olacağı konusunda bilgilendirilmesi için İstanbul boşanma avukatı ile iletişim kurmalısınız veya aile hukukuna ilişkin uzman avukattan bireysel (ilk) tavsiye randevu almalısınız. Hukuki tavsiye yelpazesi, ayrılma durumunda davranışsal önlemlerden boşanma prosedürlerine, nafaka, mal varlığı eşitliğinin uygulanması, kar eşitliği ve çocuklarla ilgili konulara (çocuk bakımı, velayet) kadar uzanmaktadır.

Özellikle, ortak mülkün bir eşin üzerine olması önemli dezavantajlara yol açabilir. Çekişmeli davalarda tek bir kelime bile önemlidir. Avukat size nasıl davranmanız, ne söylemeniz ya da söylememeniz konusunda tavsiye verecek ve delilleri nasıl toplayacağınızı söyleyecektir.

İstanbul boşanma avukatı boşanma tavsiyelerinin ne kadar mantıklı olduğunu davada göreceksiniz.

Boşanma avukatı anlaşmaya gitmeye çalışacak ve haklarınızı almak için gerekeni yapacaktır. İyi bir avukatınız yoksa haklarınızdan feragat etmeniz gerekebilir. Bu nedenle doğru avukatla savaşta ( savaş, mecazi olarak evliliği ya da boşanmayı asla öyle tabir etmemek gerekir, insanın içinde psikolojik bir savaş olduğu doğru olsa bile) kalabilir ya da yanlış avukatla işler ters gidebilir ve kaçıp kurtulmak için karşı tarafın şartlarına boyun eğersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir